Jak udělat perfektní tatarák z kapra: tipy a triky

0
140

Jak udělat perfektní tatarák z kapra: tipy a triky

Vítejte na stránce, kde se dozvíte, jak připravit perfektní tatarák z kapra! Tatarák je tradiční pokrm z mletého masa, který pochází z francouzské kuchyně. Příprava tataráku z kapra může být trochu náročnější než u jiných druhů masa, ale s našimi tipy a triky se vám to zaručeně podaří!

Před začátkem přípravy tataráku je důležité koupit čerstvý kapr. Zvolte kapra s prvotřídním masem a bez nepříjemného zápachu. Ochlazené maso je nejkvalitnější variantou, takže se snažte vyhnout masu, které bylo rozmraženo.

Jakmile máte kvalitní kapra, je čas postarat se o správné nakrájení masa. Můžete si vybrat, zda chcete tatarák s hrubším nebo jemnějším mletím masa. Pamatujte, že jemněji namleté maso vytváří hladší konzistenci tataráku.

Dalším krokem je dochucení masa. Tradičně se do tataráku přidává jemně nakrájená cibule, kapka worcesterské omáčky, hořčice, křen, pepř a sůl. Můžete také experimentovat s různými přísadami a dochucovadly podle svého gusta.

Když máme maso a přísady připraveny, je důležité vše dobře promíchat. Použijte vaše ruce nebo vidličku a směs pečlivě zamíchejte. Tím získáte homogenní směs s rovnoměrně rozloženými přísadami.

Ještě než podáte tatarák, je vhodné ho nechat vychladit v lednici. Tím se zvýrazní a sjednotí chutě přísad a maso bude mít dokonalou konzistenci. Doporučujeme tatarák podávat s čerstvým chlebem a máslem.

S našimi tipy a triky by vám mělo být jasné, jak udělat perfektní tatarák z kapra. Vyzkoušejte je a uvidíte, jak vás tato lahůdka nadchne!

rybareni

Jak udělat perfektní tatarák z kapra: tipy a triky

Co je tatarák z kapra?

Tatarák z kapra je tradiční české jídlo, které se připravuje z čerstvého kapra. Je to oblíbené hlavně během vánočních svátků, ale můžete si ho užít kdykoliv v roce. Tatarák z kapra je typicky syrový pokrm, který se připravuje z jemně nakrájeného masa kapra, smíchaného s různými kořením a dochucovadly.

Jak vybrat správného kapra pro tatarák?

Pro tatarák z kapra je klíčové použít čerstvé, kvalitní maso. Při výběru kapra věnujte pozornost několika důležitým faktorům:

 • Zkontrolujte, zda má kapr čisté, průzračné a lesklé oči. To je známka čerstvosti.
 • Pošlete kapra na čerstvost – kvalitní, čerstvý kapr nebude mít nežádoucí zápach.
 • Podívejte se na šupiny kapra. Měly by být pevně přichycené a lesklé.
 • Zkontrolujte, zda má kapr pevné a pružné maso. Nehledejte měkkost nebo šňůrovitost.

Jak připravit kapra pro tatarák?

Před přípravou tataráku je důležité kapra pečlivě vyčistit a zbavit šupin. Toho docílíte následovně:

 1. Ve velké nádobě naplňte vodu a vařte.
 2. Po vyvaření nádobu se zakysanou smetanou a citronovou šťávou.
 3. Naražte kapra na špičku hlavy a ponořte ho do vroucí vody na několik sekund.
 4. Vytáhněte kapra z vroucí vody a okamžitě ho ponořte do studené vody.
 5. The šupiny se nyní snadno odstraní, stačí je otřít rukou.

Jak připravit dokonalý tatarák z kapra?

Příprava dokonalého tataráku z kapra vyžaduje pečlivé dodržování postupu:

 1. Nakrájejte vyčištěného kapra na malé kostky.
 2. Do misky přidejte nastrouhanou cibuli, nasekanou petrželku, olivový olej, smetanu, hořčici, pepř a sůl podle chuti.
 3. Promíchejte všechny ingredience důkladně.
 4. Nechejte připravený tatarák odležet v chladničce po dobu minimálně 30 minut. Během odležení se chuť a vůně ingrediencí spojí.
 5. Servírujte tatarák z kapra s čerstvým chlebem nebo jako přílohu k bramborovému salátu.

Pro další inspiraci a různé varianty přípravy tataráku z kapra doporučuji navštívit webové stránky Speciality.cz.

Doufám, že vám tento blogový příspěvek pomohl při přípravě perfektního tataráku z kapra. Mějte trpělivost a naučte se pravidla a triky. A buďte si jisti, že vaše chuťové buňky budou odměněny úžasným jídlem!


rybyTatarák z kapra

Co je tatarák z kapra?

Tatarák z kapra je tradiční české jídlo, které se připravuje z čerstvého kapra. Tatarák je typ pokrmu, který se podává syrový. Tatarák z kapra je oblíbenou specialitou české kuchyně a často se podává jako předkrm při vánočních slavnostech.

Jak se připravuje tatarák z kapra?

Při přípravě tataráku z kapra se nejprve kapr očistí a vykostí. Maso se nakrájí na malé kousky a smíchá se s drobně nasekanou cibulí, kyselou okurkou, petrželkou, citronovou šťávou, olejem, solí a pepřem. Tatarák se dobře promíchá a nechá chvíli odležet, aby se chutě spojily. Podává se s čerstvým chlebem nebo pečivem.

Tatarák z kapra na Wikipedia

Pro více informací o tataráku z kapra můžete navštívit stránku na Wikipedii. Zde najdete podrobnější popis přípravy tohoto tradičního českého pokrmu.


rybarina

Jak udělat perfektní tatarák z kapra: tipy a triky

Jak udělat perfektní tatarák z kapra: tipy a triky

Rybí kuchařka

BEZ KOMENTÁŘE