Jak si zpříjemnit vertikální lov sumců: Tipy na zajímavé lokality v Česku

0
12

Vše na SUMCAŘINU v AKCI

Jak si zpříjemnit vertikální lov sumců: Tipy na zajímavé lokality v Česku

Vertikální lov sumců je oblast, která se stává stále populárnější mezi rybáři. Pokud patříte mezi ně, určitě byste měli věnovat pozornost tipům na zajímavé lokality, kde si můžete tento druh rybolovu zpříjemnit.

Jižní Morava nabízí nepřeberné množství vhodných lokalit pro vertikální lov sumců. Velmi oblíbená je například lokalita u Vodní nádrže Nové Mlýny, kde je možnost lovu až do hloubky 35 metrů. Dalšími zajímavými místy jsou meandry řeky Dyje nebo Vodní nádrž Dalešice.

Pokud máte raději o něco klidnější místní, pak je pro vás ideální lokalita na řece Mže u Plzně. Zde můžete najít pěkné sumce v hloubce kolem 10 metrů. Velmi vhodný je také Labe u Hradce Králové, kde můžete vylovit velké sumce podél hranice s Polskem.

V České republice také najdete mnoho přehrad a nádrží vhodných pro vertikální lov sumců. Mezi nejoblíbenější patří Vranovská přehrada, Přehrada Lipno nebo nádrž Slezská Harta.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv lokalitu, nezapomeňte si vzít s sebou potřebné vybavení a přeji vám mnoho úspěchů při lovu sumců!

rybarske obleceni

Jak si zpříjemnit vertikální lov sumců: Tipy na zajímavé lokality v Česku

Lokality pro vertikální lov sumců v Česku

Vertikální lov sumců je populární rybolovnou technikou, kterou si zamilovali mnozí rybáři. Pokud patříte mezi ně, nabízíme několik tipů na zajímavé lokality v Česku, kde můžete svoje zručnosti v této technice vyzkoušet a užít si příjemný celodenní výlet s rodinou či kamarády.

Jizerka

Jizerka je malá řeka v okolí Liberce, kde se nachází mnoho stojatých míst a rychlých proudů, které jsou ideální pro vertikální lov sumců. Kromě toho si zde můžete užít i krásnou přírodu.

Labuťák

Labuťák je rybník v okolí Plzně, kde pravidelně probíhají závody v vertikálním lovu sumců. Pokud patříte mezi rybáře, kteří chtějí okusit rybolov i jako sportovní disciplínu, je pro vás Labuťák tou pravou volbou.

Želivka

Želivka je řeka nacházející se nedaleko Kutné Hory. Místní rybáři zde často loví sumce využitím vertikální techniky, a to s výrazným úspěchem.

Újezd nad Lesy

Újezd nad Lesy je malá, ale bouřlivá řeka nedaleko Prahy, kde se nachází mnoho překážek, podvodních proudů a volně stojících vodních ploch, kde se můžete pokusit o vertikální lov sumců. Navíc, řeka se těší krásné přírodě, takže pokud sem zavítáte, můžete si užít celodenní výlet s vynikajícím rybářským zážitkem v krásném prostředí.

Přejeme vám mnoho úspěchů při vertikálním lovu sumců a skvělý čas strávený na těchto krásných lokalitách v Česku!

rybarina

Vše na SUMCAŘINU v AKCI

Jak si zpříjemnit vertikální lov sumců: Tipy na zajímavé lokality v Česku

Co je vertikální lov sumců?

Vertikální lov sumců je technika, při které lovíte ryby pomocí návnady spuštěné do hloubky. Tento způsob lovu je velmi účinný a oblíbený mezi rybáři.

Jak vybrat vhodnou lokalitu pro vertikální lov sumců?

Pro vertikální lov sumců se hodí hlubší a teplejší vody, kde jsou ryby aktivní. Zajímavé lokality v Česku jsou například přehrady, vodní nádrže, rybníky nebo i řeky.

Jakou návnadu použít při vertikálním lovu sumců?

Při vertikálním lovu sumců se používají různé druhy návnad, jako jsou například přívlačové nástrahy, boilies nebo živé nástrahy. Vhodnou návnadu volíte podle konkrétního druhu ryby a aktuálních podmínek.

ryby

Úvod do vertikálního lovu sumců

Vertikální lov sumců je oblíbenou metodou mezi rybáři, kteří chtějí chytit velké množství těchto dravých ryb. Tento způsob lovu je velmi účinný a pokud víte, co děláte, může být velmi zábavný. Pokud se chystáte na rybářský výlet, určitě nezapomeňte na vertikální lov sumců!

Použití vertikálního lovu sumců

Jak již bylo řečeno, vertikální lov sumců je účinnou technikou, která vám umožní chytit velké množství sumců. Tento způsob lovu je vhodný zejména pro ty rybáře, kteří nemají k dispozici loď a chtějí ryby chytat z břehu.

Při vertikálním lovu sumců se používá speciální přívlačový prut, který lze snadno ovládat. K prutu je připojena speciální nástraha, která připomíná rybu. Tento nástrahový systém dokáže velmi přesně imitovat pohyb ryby, čímž přiláká sumce k lovnému místu.

Jak zvládnout vertikální lov sumců

Pokud se rozhodnete pro vertikální lov sumců, je důležité mít na paměti několik důležitých faktorů. Především je potřeba zvolit vhodné místo pro lovení, které je bohaté na sumce. Dále je potřeba být trpělivý a cíleně hledat ryby v proudu.

Je také důležité ovládnout techniku vertikálního lovu sumců. Technika je založena na správném pohybu nástrahového systému a správném vedení prutu. Je potřeba se naučit, jakým způsobem přitáhnout sumce k lovnému místu a jak ho chytit.

Pokud dodržíte tyto základní principy, můžete se těšit na úspěšný vertikální lov sumců!

Odkaz na Wikipedii

Pokud máte zájem dozvědět se více o sumcích a jejich chování, můžete se podívat na Wikipedii, kde najdete mnoho užitečných informací.

rybarina

Jak si zpříjemnit vertikální lov sumců: Tipy na zajímavé lokality v Česku

Tipy na lokality pro sumcový lov

Jihomoravský kraj

  • Rybník Olšovec
  • Vodní nádrž Nové Mlýny

Středočeský kraj

  • Vltava u Štěchovic
  • Vodní nádrž Švihov

Královéhradecký kraj

  • Vysocká přehrada
  • Rybník Třebovle

Plzeňský kraj

  • Vodní nádrž Hradiště
  • Vodní nádrž Nýrsko

Vše na SUMCAŘINU v AKCI

Sumcařina

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ