Grilování tuňáka – tipy a triky

0
121
Grilování tuňáka

Tipy a triky

Zde se dozvíte, jak připravit skvělý tuňák na grilu. Pokud chcete vyzkoušet něco nového, jste na správném místě.rybareni
Grilování tuňáka

Tuňák je lahodná ryba, která se skvěle hodí k grilování. S několika jednoduchými triky můžete připravit skvělý pokrm, který si oblíbíte celá rodina. V tomto článku vám představíme několik užitečných tipů a triků pro grilování tuňáka.

Výběr správného tuňáka

Při výběru tuňáka je důležité vybrat čerstvý kus ryby. Měl by mít světlou a pružnou texturu. Zkuste vyhledat rybí obchod nebo trh, kde prodávají čerstvý tuňák. Můžete si být jisti, že budete mít kvalitní surovinu pro grilování.

Příprava tuňáka

Než začnete s grilováním, je důležité tuňáka připravit. Opláchněte ho pod tekoucí vodou a osušte papírovým ubrouskem. Poté můžete tuňáka nakrájet na steaky nebo filety podle vašeho gusta.

Koření a marináda

Tuňák je svou přirozenou chutí již velmi lahodný, ale můžete ho ještě vylepšit pomocí různých koření a marinád. Oblíbenými přísadami jsou čerstvé bylinky, citronová šťáva, olivový olej a sůl. Nebojte se experimentovat s různými kombinacemi pro vytvoření unikátní chuti.

Grilování tuňáka

Před samotným grilováním si připravte gril tak, aby byl rozpálený na střední teplotu. Tuňáka potřete olejem a posypte solí a pepřem. Poté ho vložte na gril a grilujte z každé strany asi 3-4 minuty nebo dokud není ryba uvnitř krásně růžová.

Můžete si být jisti, že pokud dodržíte tyto jednoduché tipy, budete mít perfektně grilovaného tuňáka plného lahodné chuti.

Pro další inspiraci a recepty na grilování tuňáka můžete navštívit tento web.


ryby


Skvělý recept na tuňáka na grilu

Tuňák na grilu je skvělá volba pro letní grilování. Pokud hledáte recept na tuňáka, tak jste na správném místě!

Ingredience

Pro tento recept budete potřebovat:

  • tuňák
  • olivový olej
  • sůl a pepř
  • česnek a bylinky dle chuti

Postup

1. Nejprve si připravte marinádu smícháním olivového oleje, soli, pepře, prolisovaného česneku a bylinek.

2. Tuňáka omyjte a osušte, poté ho v marinádě nechte minimálně hodinu odležet.

3. Po odležení vložte tuňáka na rozpálený gril a pečte z obou stran dozlatova.

Pro více informací o tuňáku navštivte Wikipedii.


rybarina
Grilování tuňáka – tipy a triky

Zde najdete užitečné tipy a triky pro grilování tuňáka. Naučte se, jak připravit tuňáka na gril tak, aby byl šťavnatý a chutný.


Rybí kuchařka

BEZ KOMENTÁŘE