Grilovaná štika pro víkendové grilovačky: Jak udělat dojem na vaše hosty

0
139


Jak udělat dojem na vaše hosty

Víkendové grilovačky jsou skvělou příležitostí k tomu, abyste své hosty ohromili výbornou grilovanou štikou. Toto lahodné jídlo je spolehlivým hitem na každé letní oslavě nebo rodinném setkání.

Abyste získali co nejlepší výsledek, je důležité si vybrat čerstvé rybí maso a dobře ho marinovat. Pokud máte čas, nechte štiku marinovat přes noc v citronovém oleji s čerstvými bylinkami.

Grilovaná štika se skvěle hodí k letním salátům nebo zeleninovým přílohám. Vyzkoušejte tento recept a překvapte své hosty dokonalým grilovaným jídlem.


rybareni
Grilovaná štika jako skvělá volba pro grilovačky

Víkendové grilovačky jsou skvělou příležitostí k setkání s přáteli a rodinou a k ochutnání dobrého jídla. Pro ty, kteří chtějí na své hosty udělat dojem, je grilovaná štika skvělou volbou. Tato delikatesa je nejen lahodná, ale také zdravá a snadno připravitelná na grilu.

Výběr kvalitního masa je základem

Pokud chcete, aby vaše grilovaná štika skutečně zaujala vaše hosty, je důležité vybrat kvalitní maso. Ideální je navštívit rybí trh a vybrat čerstvou štiku. Nezapomeňte, že čerstvé ryby mají jasně červené žábry a průzračné oči.

Příprava a koření

Před grilováním je důležité rybu řádně očistit a opláchnout. Poté můžete rybu naříznout po stranách a vložit do ní plátky citronu a bylinky podle vaší chuti. Nezapomeňte na štiku osolit a okořenit, ideální jsou například pepř, česnek a sladká paprika.

Grilování štiky

Připravenou štiku položte na rozpálený gril a grilujte z každé strany asi 5-7 minut. Dbejte na to, aby ryba nebyla příliš suchá, ale zůstala šťavnatá a lahodná.

Podávání a doplňky

Grilovanou štiku můžete podávat s čerstvým salátem, pečivem či bramborovým salátem. Skvěle se hodí také různé omáčky, například tartar omáčka či citronová hořčičná omáčka.

Grilovaná štika je skvělou volbou pro víkendové grilovačky. S její pomocí uděláte dojem na vaše hosty a zajistíte jim nejen lahodné, ale i zdravé jídlo.

Pro recept na grilovanou štiku navštivte receptar.cz.


ryby


Grilovaná štika – chuťová lahůdka z českých rybníků

Grilovaná štika je vyhlášeným pokrmem české kuchyně, který si získal srdce milovníků rybího masa. Štika je typickou rybou českých rybníků a její chuť se perfektně hodí k grilování.

Příprava grilované štiky

Příprava grilované štiky je jednoduchá. Rybu je nejlepší nechat nejprve při teplotě pokojového vzduchu, aby změkla. Poté je možné ji osolit, okořenit a namazat olejem. Pokud si přejete, můžete ji také marinovat v aromatických bylinkách a česneku.

Grilování

Hotovou štiku pak můžete dát na gril, kde ji nechte grilovat až do zlatavé barvy. Je důležité ji obracet opatrně, aby nedošlo k rozpadnutí masa. Ke grilované štice se nejčastěji podává bramborový salát či zeleninový příloha.

Zjistěte více informací o štice na Wikipedii


rybarina
Jak udělat dojem na vaše hosty

Grilovaná štika je skvělou volbou pro víkendové grilovačky. S jejím lahodným, výrazným a jedinečným chutným zažijete skvělý zážitek. Vaši hosté budou nadšení a potěšeni touto chutnou pochoutkou, která jistě udělá dojem.


Rybí kuchařka

BEZ KOMENTÁŘE