5 nejlepších rybářských míst v Evropě

0
193

Náruživí rybáři přísahají, že žádná jiná zábava není lepší než rybaření, které odbourá stres a osvěží mysl. Ale co ti, kteří chtějí na svůj seznam cest přidat jednu nebo dvě vzrušující evropské destinace? Není důvod, proč si neužít to nejlepší z obou světů. Spojte svou vášeň pro tento koníček se svrběním po cestování a najděte si skvělý úlovek na některých z nejlepších rybářských míst v Evropě.

Švédsko

Rybářské jezero ve Švédsku

Vedle nedotčené přírody má Švédsko krásná města, která stojí za návštěvu. Hlavní město Stockholm nabízí spoustu zajímavých muzeí a historických budov. Nejlepší ze všeho je, že přímo uprostřed města najdete skvělý rybolov s výhledem ze Stromgatanu. Při čekání na sousto budete mít v pozadí staré město Gamla stan a budovu švédského parlamentu.

Nedaleko Stockholmu najdete rybaření uprostřed přírody v jezeře Ringsjon, kde je spousta pstruhů duhových a síhů. Chcete-li rybařit a kempovat v ráji, vydejte se na ostrov Galo ve Stockholmském souostroví.

Mezi Baltským mořem, švédskými jezery a řekou Söderström se objevuje myšlenka na stěhování do Švédska je reálná možnost.

Německo

Rybářské jezero v Německu

Německo je další evropskou zemí, která oplývá historií a rušnými městy. Berlín je město, které musíte navštívit, s vynikajícími obchody, restauracemi a zábavou a ostrovem plným muzeí na Muzejním ostrově.

Co se týče rybaření. v Německu je spousta velkých jezer a řek, ve kterých se vyskytuje obrovská rozmanitost ryb. Jedny z nejlepších rybářských míst najdete v bavorské oblasti Dunaje.

Nejlepší říční rybolov najdete na Labi v Sasku-Anhaltsku a na Rýně v Bádensku-Württembersku. Pokud byste raději rybařili v jezeře, jezera Starnberg a Chiemsee jsou zarybněna pstruhy, štikami a cejny.

Anglie

Lov kaprů ve Spojeném království

Velká Británie má pro dychtivé cestovatele vše od světoznámých památek v Londýně až po zvlněnou krajinu a hrady ve Skotsku. Pokud jde o rybaření, v Devonu, dvě hodiny jízdy vlakem od Londýna, se nachází Angler’s Paradise, vesnice vybudovaná pro rodinné rybaření na jezerech 30 plných exotických úlovků všech velikostí, barev a tvarů. K dispozici jsou pohodlné vily pro ubytování a dokonce i průvodci, kteří vám pomohou s úspěšným rybolovem.

Ve Skotsku je řeka Spey jednou z nejlepších řek v zemi pro lov lososů. Přijíždějí sem rybáři z celého světa se snem ulovit legendárního lososa obecného. Mezi rybařením si udělejte čas na návštěvu jedné z proslulých palíren whisky a vychutnejte si malebnou krajinu.

Pokud toužíte po velkém úlovku mořského pstruha, řeka Tyne v Northumberlandu má barvu, která vám pomůže chytit mořského pstruha žijícího ve vodách.

Itálie

Rybářské jezero v Itálii

Itálie nabízí cestovatelům vzrušující města, starobylé ruiny a skvělé kulturní zážitky od jídla a vína až po lidi s velkým srdcem. A ať už se v Itálii nacházíte kdekoli, k horám a plážím to nemáte daleko.

Itálie má také jedny z nejlepších míst v Evropě, kde se dá rybařit. Úžasná italská jezera najdete v Cingoli, Pioraco a Sefro v provincii Macerata. Jezera jsou zarybněna štikami, pstruhy, kapry a dalšími druhy ryb.

Pokud chcete rybařit na nejlepší řece, nepřehlédněte Pád. V největší italské řece žijí obrovští kapři a sumci, kteří nadchnou každého rybáře.

Pokud chcete rybařit na otevřených vodách, pobřeží Sardinie a sicilských Egadských ostrovů láká na krásu i hojnost sicilských mečounů a tuňáků modroploutvých ve Středozemním moři. V Tyrhénském moři můžete lovit Garricka, jantarového tuňáka a chňapala.

Francie

Rybářské jezero ve Francii

Francie je nádherná země, kterou můžete navštívit, s fascinujícími místy, jako je Paříž, krásné pláže v Nice a levandulová pole a vinné sady v Provence.

Mezi vším, co je ve Francii k vidění a dělání, se snadno vejde i skvělý rybolov. Vezměte si den nebo dva a prozkoumejte všechny aktivity, které se u jezera Lac du Bourget nabízejí. V jarních měsících je oblíbenou aktivitou rybaření. Aix-les-Bains, termální lázeňské město na jezeře, je jedním z nejlepších míst pro rybaření. Pronajměte si člun a strávte den lovem okounů, dýní a štik. Pak si udělejte čas na odpočinek v jedněch z termálních lázní.

Vedle Evropy nabízí Amerika také nádherný rybolov. Od úžasného jezera Fork až po jezero Champlain a další, abyste se dozvěděli více o nejlepších jezerech pro lov okounů v USA.

BEZ KOMENTÁŘE